Sık Sorulanlar

Hiç teknik bilgim yok. Yine de Wikado ile kendi sitemi yapabilir miyim ?

Kesinlikle. Wikado’nun temel özelliği kolay kullanımdır. Eğer bilgisayarda yazı yazmayı ve e-mail alıp göndermeyi biliyorsanız, Wikado'yu tam bir hakimiyetle kullanabilirsiniz. Wikado herkesin kolaylıkla kullanabilmesi için tasarlanmıştır. Bu yönde endişeleriniz varsa Wikado’dan bir demo isteyebilir ve ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Wikado işletme ve kişilerin web ihtiyaçlarını %99 oranında karşılayacak özelliklere sahiptir. Kendi web sitesini tam kendi isteklerine göre yapmak ve istediklerinde kolaylıkla güncellemek isteyen herkes içindir.

Tamam çok kolay ama yine de bir yerlerde yardım ihtiyacım olursa ne olacak ?

0216 449 48 48 no’lu Wikado destek hattı hafta içi 09:00-18:00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında telefon ile destek elemanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ayrıca destek@wikado.com adresinden e-posta ile de destek alabilirsiniz.

Wikado ile birkaç dilde web sitesi yapılabilir mi ?

Wikado paketi Türkçe+Ingilizce olarak gelir. 9 adede kadar istediğiniz yabancı dili ücreti karşılığında ilave edebilirsiniz. İlave dil fiyatları için lütfen tıklayınız.

Wikado’yu aldığımda bana ne veriliyor ?

Wikado’yu aldığınızda e-mail adresinize Wikado aktivasyon kodu aktivasyon linki gönderilir. Linke tıklayarak, aktivasyon kodunuzla paketinizi aktive edebilirsiniz. Wikado web paketine 1 adet com net veya org uzantılı domain, 500 mb hosting alanı, her biri 5Mb kapasiteli 10 adet e-posta hesabı, 100 sayfa, 1.000 e-bülten gönderimi dahildir. Bunlardan herhangi birinden daha fazlasına ihtiyacınız varsa ücreti karşılığında alabilirsiniz. Genişletme fiyatları için lütfen tıklayınız.

Wikado’yu nasıl edinebilirim ?

Wikado'yu web sitemizden on-line satın alabilir, 0216 449 48 48 no'lu telefonu arayarak veya info@wikado.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Benim kendime ait domainim var. Wikado ile bunu kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken domaininizin dns ayarlarını ns1.medyasis.net ve ns2.medyasis.net olarak değiştirmektir.

Kendime ait domain kullanıyorsam ve sizin paketinizle birlikte gelen domain hakkımı kullanmayacak isem fiyatta indirim olacak mı ?

Hayır. Ücretsiz domain hakkınızdan yararlanmak istemiyorsanız fiyatta indirim yapılmayacaktır.

Wikado’yu aldıktan sonra web sitem nasıl ve ne kadar zamanda açılacak ?

Wikado’yu satın aldığınızda belirttiğiniz e-mail adresine bir aktivasyon kodu gönderilir. http://kayit.wikado.com adresine adresinde yer alan aktivasyon formuna aktivasyon kodunuzu girdiğinizde sistem web sitenizi açar ve e-mail adresinize aşağıdaki bilgileri gönderir. Bu süre 1 ila 30 dakika arasındadır. Geçici web adresiniz. Örneğin http://firma_adiniz.Wikado.com Yönetim paneli adresiniz. Örneğin http://firma_adiniz.Wikado.com/?p=2 Yönetici adınız. Örneğin ahmet@hotmail.com Yönetici şifreniz. Örneğin 12345678 Bu bilgileri kullanarak sitenizi hemen oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Geçici web adresi nedir ?

Wikado aktive ettiğiniz anda web sitenizi oluşturmaya başlamanıza izin veren otomasyona bağlı hızlı bir sistemdir. Domain yönlendirmeleri 6 ila 48 saat arasında zaman aldığından ve sitenizin kendi gerçek domainize geçmesi (DNS kayıtlarının tüm dünyada güncellenmesi) belli bir süreye ihtiyaç duyacağından Wikado size geçici bir adres vererek sitenizi burada yapmaya başlamanızı sağlar. DNS yönlendirmeniz tamamlandığında sitenizde yaptığınız tüm çalışmalar hiçbir zarar veya değişime uğramaksızın kendi gerçek domainiz üzerinde çalışmaya başlar.

DNS yönlendirmesi nedir ?

Bir domaine bağlı web sitesinin dünya üzerinde hangi sunucuda tutulduğunu gösteren kayda DNS kaydı denir. Böylece herhangi bir ziyaretçi sitenizin adresini yazdığında, kendi servis sağlayıcısı DNS kayıtlarına bakarak sitenizin bulunduğu sunucunun adresini yani DNS kaydını verir ve böylece siteniz ulaşılabilir olur.

Wikado ile web sitemi hazırlamak ne kadar zamanımı alacak ?

Hızlı site oluşturma sihirbazı sayesinde sitenizi oluşturmanız en fazla 5 dakika sürecektir. İçeriği girmeniz ise; sitenize koyacağınız metinleriniz resimleriniz vb. Sayısal ortamda (örneğin word dosyaları, dijital fotoğraflar vb) hazırsa -bunların miktarına göre değişmekle- birlikte 20 dakika ile 1 saat arasında sürecektir. (tabii çok fazla metin ve fotoğrafınız varsa, veya içeriğiniz sayısal ortamda değilse, daha fazla zaman alacaktır)

Ben bu işlerle uğraşmak istemiyorum. Hazır yapılmış bir site almam mümkün değil mi ?

çeriği (metinler, resimler vb) hazır olarak vermeniz koşulu ile ücreti karşılığında Wikado sitenizi sizin yerinize hazırlayabilir. Bunun için sizden yapılacak işin niteliğine göre ayrı bir bedel talep edilecektir.

Tamamen kendi isteklerime uygun web sitesi konseptleri, tasarımları kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirsiniz. Wikado her türlü tasarım uygulamasına açıktır. Ancak bunun için tabii bir miktar tasarım yeteneğiniz ve temel html bilginiz olmalıdır. Geri kalanı için Wikado size her türlü gelişmiş özelliği sunmaktadır. Örneğin içinde dünyanın en kolay kullanılan web editörü vardır. Word kullanır gibi tasarım yapabilirsiniz. Bunlara sahip değil veya yapmak istemiyorsanız, Wikado’da ücreti karşılığında size özel tasarımlar yapabilir.

Wikado’da bir sayfaya koyabileceğim metin miktarı/resim adedi ile ilgili bir sınırlama var mı ?

Hayır. Böyle bir sınırlama yoktur. Ancak bir sayfaya çok uzun metinler, çok fazla sayıda veya çok büyük ebatta resimler koymak sayfalarınızın açılma hızını yavaşlatabileceği gibi trafik kullanımınızı da arttırır.

Wikado’da resim,müzik,video,flash vb. Dosyalar kullanabilir miyim ?

Evet kullanabilirsiniz. Bu konuda http://help.Wikado.com adresinde geniş bilgi bulabilirsiniz.

Wikado ile online kredi kartı ile satış yapabileceğim bir web sitesi kurabilir miyim ?

Hayır. Wikado bir e-ticaret sistemi değildir. İçinde sipariş formu vb. Otomasyonlar olmakla birlikte kredi kartı ile tahsilat yapmanızı sağlayacak bir otomasyon barındırmaz. Eğer kredi kartı ile on-line satış yapabileceğiniz bir platform arıyorsanız lütfen e-ticaret sistemimiz E-maximum’u inceleyiniz.

Wikado bilgisayarıma herhangi bir program kuracak mı ?

Hayır. Wikado tamamen on-line çalışan bir sistemdir ve bilgisayarınıza herhangi bir program kurulmasını gerektirmez. Sitenizi oluşturmak veya güncellemek için bilgisayarınızın başında olmanızı veya yanınızda bilgisayar taşımanızı da gerektirmez. Internet erişim olan herhangi bir bilgisayardan web sitenizi oluşturabilir, yönetebilir ve güncelleyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan kullanıcı adı ve şifrenizi bilmenizdir.